Samsung 138 cm (55 inches) Crystal 4K Vista Ultra HD Smart LED TV UA55UE81AFULXL
Best Price
₹55,200 Original price was: ₹55,200.₹39,490Current price is: ₹39,490.
MRP : ₹55,200
Retail Price : ₹39,490
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
Model: UA55UE81AFULXL
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Screen Size | 55 Inches |
| Brand | Samsung |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 50 Hz |
| Special Feature | Crystal Processor 4K | Slim Look | Samsung Knox Security | Endless Free Content | 4K Upscaling |
| Included Components | 1 Number LED TV, 1 Number POWER CORD, 2 Numbers BATTERY (AAA Size), 1 Number REMOCON, 1 Number STAND-TOP1 Number LED TV, 1 Number POWER CORD, 2 Numbers BATTERY (AAA Size), 1 Number REMOCON, 1 Number STAND-TOP |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 23.7D x 123.4W x 75.8H Centimeters |
Description
Reviews
Be the first to review “Samsung 138 cm (55 inches) Crystal 4K Vista Ultra HD Smart LED TV UA55UE81AFULXL” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.