Samsung Galaxy F17 5G, Violet Pop (4GB, 128GB)
Best Price
₹17,999 Original price was: ₹17,999.₹15,900Current price is: ₹15,900.
MRP : ₹17,999
Retail Price : ₹15,900
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Brand | Samsung |
| Operating System | Android 15 |
| RAM Memory Installed Size | 4 GB |
| CPU Speed | 2.2 GHz |
| Memory Storage Capacity | 128 GB |
Description
| Brand Name | Samsung |
|---|---|
| Box Contents | Handset, Data Cable (C to C), Sim Ejection Pin, Quick Start Guide |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer Warranty for Device and 6 Months for In-Box Accessories |
| Manufacturer | Dixon Technologies (India) Ltd. |
| Specific Uses For Product | photography, streaming, video_conferencing, gaming |
| Packer Contact Information | Dixon Technologies (India) Ltd., Plot No. 6, Sector-90, Noida, Gautam Buddha Nagar, U.P. India-201305 |
| Item Type Name | Smartphone |
| Importer Contact Information | Samsung India Electronics Pvt. Ltd., 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi 110001 |
| Best Sellers Rank |
|

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.