Samsung Galaxy Book3 Core i5 13th Gen 1335U – (8 GB/512 GB SSD/Windows 11 Home) Galaxy Book3 Thin and Light Laptop (15.6 Inch, Silver, 1.58 Kg, with MS Office)
Best Price
₹93,990 Original price was: ₹93,990.₹43,990Current price is: ₹43,990.
MRP : ₹93,990
Retail Price : ₹43,990
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Brand | Samsung |
| Model Name | Galaxy Book3 |
| Screen Size | 39.62 Centimetres |
| Colour | Silver |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Fingerprint Reader |
| Graphics Card Description | Integrated |
Description
| Brand Name | Samsung |
|---|---|
| Model Name | Galaxy Book3 |
| Country of Origin | Korea, Republic of |
| Model Year | 2023 |
| Model Number | NP750XFG-KB1IN |
| Box Contents | 54W TA, Quick Start Guide(Paper), Warranty Information(Paper) |
| Manufacturer | Samsung, Samsung, Nanchang Huaqin Electronic Technology Co.,Ltd No. 2999, Tianxiang Avenue,Hi-tech Development Zone, Nanchang City, Jiangxi Province, PR China |
| Series Number | 3 |
| Manufacturer Contact Information | Samsung, Nanchang Huaqin Electronic Technology Co.,Ltd No. 2999, Tianxiang Avenue,Hi-tech Development Zone, Nanchang City, Jiangxi Province, PR China |
| Importer Contact Information | Samsung India Electronics Pvt ltd, 6th Floor , DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi – 110001 . Email id: support.india@samsung.com, Tel(Toll Free): 1800 40 7267864 |
| Unit Count | 1 Count |
| Item Type Name | Laptop |
| Warranty Description | 1 year manufacturer |
| Packer Contact Information | Samsung, Nanchang Huaqin Electronic Technology Co.,Ltd No. 2999, Tianxiang Avenue, Hi-tech Development Zone, Nanchang City, Jiangxi Province, PR China |
| Best Sellers Rank |
|
Reviews
Be the first to review “Samsung Galaxy Book3 Core i5 13th Gen 1335U – (8 GB/512 GB SSD/Windows 11 Home) Galaxy Book3 Thin and Light Laptop (15.6 Inch, Silver, 1.58 Kg, with MS Office)” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.