IFB 9 Kg 5 Star, DeepClean® Technology, AI Powered, WiFi, Fully Automatic Front Load Washing Machine (EXECUTIVE MXN 9014K CMS, PowerSteam®, 9 Swirl, Steam Refresh, Inbuilt Heater, Eco Inverter, Mocha)
Best Price
₹48,490 Original price was: ₹48,490.₹37,990Current price is: ₹37,990.
MRP : ₹48,490
Retail Price : ₹37,990
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
Model: MXN 9014K
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Product Dimensions | 62.1D x 59.8W x 87.5H Centimeters |
| Brand | IFB |
| Capacity | 9 Kilograms |
| Special Feature | 9 Swirl Wash (Mimic Handwashing), Aqua Energie (Treats hard water), Auto-Load Sensing, Eco Inverter, Power Steam®, Powered by Ai, Steam Refresh (Rejuvenates clothes, no detergent, no water required), Warm Soak (Soaks in warm water, loosens dirt, fights stains), WiFi / Voice Enabled9 Swirl Wash (Mimic Handwashing), Aqua Energie (Treats hard water), Auto-Load Sensing, Eco Inverter, Power Steam®, Powered by Ai, Steam Refresh (Rejuvenates |
Description
| Brand Name | IFB |
|---|---|
| Recommended Uses For Product | home use |
| Model Name | WM |
| Included Components | 1 Drain Hose, 1 Inlet Pipe, 1 Washing Machine, Brand warranty can be availed with Amazon invoice, User manual can be accessed from the brand website |
| Manufacturer | IFB Industries Ltd., IFB Industries Ltd., IFB Industries, Verna Industrial Estate, Goa – 403722 |
| Model Number | EXECUTIVE MXN 9014K CMS |
| Manufacturer Part Number | EXECUTIVE MXN 9014K CMS |
| Warranty Description | IFB washers come with India’s best warranty 4 Years Comprehensive Warranty + 10 years Motor Warranty + 10 years Spares Support |
| Item Type Name | Front Load |
| Unit Count | 1 Count |
| Importer Contact Information | IFB Industries Limited, L-1, Verna Industrial Estate, South Goa |
| Manufacturer Contact Information | IFB Industries Ltd., IFB Industries, Verna Industrial Estate, Goa – 403722 |
| Packer Contact Information | IFB Industries Limited, L-1, Verna Industrial Estate, South Goa |
| Country of Publication | India |
| Best Sellers Rank |
|
Reviews
Be the first to review “IFB 9 Kg 5 Star, DeepClean® Technology, AI Powered, WiFi, Fully Automatic Front Load Washing Machine (EXECUTIVE MXN 9014K CMS, PowerSteam®, 9 Swirl, Steam Refresh, Inbuilt Heater, Eco Inverter, Mocha)” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.