Vu 189cm (75 inches) Vibe Series 4K QLED Smart Google TV 75VIBE-DV
Best Price
₹100,000 Original price was: ₹100,000.₹62,999Current price is: ₹62,999.
MRP : ₹100,000
Retail Price : ₹62,999
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Screen Size | 75 Inches |
| Brand | Vu |
| Display Technology | QLED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | 4K QLED | A+ Grade Panel | 400 Nits Peaking Brightness | Dolby Vision, HDR10 & HLG | Motion Enhacement with MEMC I FILMMAKER Mode | Cricket Mode | Cinema Mode | AI Smart Scene & Upscale | 88-Watt Integrated Soundbar | Dolby Atmos | Auto Volume Control | HDMI 2.1 | 1.5GHz VuOn™ Processor | 2 GB RAM & 16GB Storage | VRR | ALLM | HDR Gaming | Game Mode | Game Dashboard I ActiVoice Remote Control | Apple Airplay | 2-way 5.3 Bluetooth | 5GHz Dual Band Wi-FI | Camera connectivity4K QLED | A+ Grade Panel | 400 Nits Peaking Brightness | Dolby Vision, HDR10 & HLG | Motion Enhacement with MEMC I FILMMAKER Mode | Cricket Mode | Cinema Mode | AI Smart Scene & Upscale | 88-Watt Integr… See more |
| Included Components | TV Unit 1 U, Remote Control 1 U, Power Cord 1 U, Welcome Kit Guide 1 U, AAA Batteries 2 U |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9, 4:3 |
| Product Dimensions | 36.9D x 167.6W x 104.4H Centimeters |
Description
| Brand Name | Haier |
|---|---|
| Box Contents | 1 LED TV, 2 Table Stand Base, 1 User Manual, 1 Remote Control,1 AV IN Adapter, 1AC Cord, 2 AAA Battery |
| Model Name | 65H5E |
| Antenna Location | Indoor |
| Model Year | 2025 |
| Model Number | 65H5E |
| Warranty Description | 1 year warranty provided by the manufacturer from date of purchase | (Contact Brand toll free number for assistance @ 18004199999/18001029999 and provide product’s model name and seller’s details mentioned on your invoice. The service center will allot you a convenient slot for the service) |
| Specific Uses For Product | Entertainment, Gaming |
| Manufacturer | Haier, Haier Appliances India Pvt Ltd. Plot No H-6, DMIC Integrated Industrial Township,Greater Noida, Uttar Pradesh-201308 |
| Manufacturer Part Number | 65H5E |
| Country of Origin | India |
| Packer Contact Information | Haier Appliances INDIA Pvt Ltd – photos, Near Taluka Shirur Ranjangaon … AddressNo B 3, Ranjangaon Midc, Pune – 412220 (Near Taluka Shirur) |
| Item Type Name | TV |
| Unit Count | 1 Count |
| Manufacturer Contact Information | Haier Appliances India Pvt Ltd. Plot No H-6, DMIC Integrated Industrial Township,Greater Noida, Uttar Pradesh-201308 |
Reviews
Be the first to review “Vu 189cm (75 inches) Vibe Series 4K QLED Smart Google TV 75VIBE-DV” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.