acer Aspire 3 Intel Core i5-1334U Processor Laptop with 35.56 cm (14″) FHD LED-Backlit IPS Display (16GB RAM/512GB SSD/WiFi 6/Intel Graphics/Win11Home) A324-51, Backlit Keyboard, Steel Gray, 1.45KG
Best Price
₹66,999 Original price was: ₹66,999.₹57,990Current price is: ₹57,990.
MRP : ₹66,999
Retail Price : ₹57,990
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Brand | Acer |
| Model Name | Aspire 3 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Colour | Gray, 16GB/512GB/14.1″ |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Core i5 |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Thin |
| Graphics Card Description | Integrated |
Description
| Brand Name | Acer |
|---|---|
| Model Name | Aspire 3 |
| Model Year | 2024 |
| Model Number | A324-51 |
| Box Contents | 1U (contains Laptop 1N, Power cord 1N, Adapter 1N, User Manual 1N) |
| Manufacturer | Acer, Tech Front Chongqing Computer Co Ltd 18 ZONGBAO ROAD SHAPINGBA DISTRICT Chongqing China 401332 |
| Manufacturer Contact Information | Tech Front Chongqing Computer Co Ltd 18 ZONGBAO ROAD SHAPINGBA DISTRICT Chongqing China 401332 |
| Importer Contact Information | ACER INDIA PRIVATE LIMITED Embassy Heights, 6th Floor, No. 13 Magrath Road, Next to HOSMAT Hospital, Bangalore, INDIA – 560025 |
| Unit Count | 1 Count |
| Item Type Name | laptop |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer |
| Packer Contact Information | Tech Front Chongqing Computer Co Ltd 18 ZONGBAO ROAD SHAPINGBA DISTRICT Chongqing China 401332 |
| Best Sellers Rank |
|
Reviews
Be the first to review “acer Aspire 3 Intel Core i5-1334U Processor Laptop with 35.56 cm (14″) FHD LED-Backlit IPS Display (16GB RAM/512GB SSD/WiFi 6/Intel Graphics/Win11Home) A324-51, Backlit Keyboard, Steel Gray, 1.45KG” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.