VW 80 cm (32 inches) Frameless Series HD Ready LED TV VW32A (Black)
Best Price
₹12,999 Original price was: ₹12,999.₹7,620Current price is: ₹7,620.
MRP : ₹12,999
Retail Price : ₹7,620
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Screen Size | 32 Inches |
| Brand | Visio World |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 720p |
| Refresh Rate | 60 |
| Special Feature | Browser |
| Included Components | 1 LED TV, 1 Table Top Stand, 1 Wall Mount Bracket, 1 Remote Control |
| Connectivity Technology | Audio Jack, HDMI, USB |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 19D x 73W x 43H Centimeters |
Description
| Brand Name | Visio World |
|---|---|
| Box Contents | 1 LED TV, 1 Table Top Stand, 1 Wall Mount Bracket, 1 Remote Control |
| Model Name | VWA |
| Antenna Location | home entertainment, web browsing, connecting to external devices |
| Model Year | 2021 |
| Model Number | VW32A |
| Warranty Description | 1 year warranty provided by the manufacturer from date of purchase | (Contact Brand toll free number for assistance @ 9532730000 and provide product’s model name and seller’s details mentioned on your invoice. The service center will allot you a convenient slot for the service) |
| Model Series | Frameless |
| Specific Uses For Product | Entertainment |
| Manufacturer | Beston Sky Vision Pvt. Ltd, Beston Sky Vision Pvt. Ltd A-51, Sector 63 Rd, A Block, Sector 63, Noida, Uttar Pradesh, India-201301, Contact:9532730000, info@bestonskyvision.com |
| Manufacturer Part Number | VW32A |
| Country of Origin | India |
| Packer Contact Information | Beston Sky Vision Pvt. Ltd A-51, Sector 63 Rd, A Block, Sector 63, Noida, Uttar Pradesh, India-201301, Contact:9532730000, info@bestonskyvision.com |
| Item Type Name | TELEVISION |
| Unit Count | 1 Count |
| Manufacturer Contact Information | Beston Sky Vision Pvt. Ltd A-51, Sector 63 Rd, A Block, Sector 63, Noida, Uttar Pradesh, India-201301, Contact:9532730000, info@bestonskyvision.com |
| Best Sellers Rank |
|
Reviews
Be the first to review “VW 80 cm (32 inches) Frameless Series HD Ready LED TV VW32A (Black)” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.