LG 126 cm (50 inches) UA82 AI Series 4K Ultra HD (3840 x 2160) Smart webOS LED TV 50UA82006LA
Best Price
₹69,990 Original price was: ₹69,990.₹35,990Current price is: ₹35,990.
MRP : ₹69,990
Retail Price : ₹35,990
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
Model: 50UA82006LA
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Screen Size | 50 Inches |
| Brand | LG |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | α7 AI Processor 4K Gen8 | 4K Super Upscaling | Dynamic Tone Mapping| HDR10 / HLG | FILMMAKER MODE™ | 4K Expression Enhancer| Virtual 9.1.2 Up-mix | AI Chatbot | Copilot | LG Channels | ALLM (Auto Low Latency Mode) | HGiG Mode | Game Dashboard & Optimizer| ThinQ AI | Apple Airplay2 & Homekit | Sport Alert | Bluetooth Surround Ready (2 Way Bluetooth).α7 AI Processor 4K Gen8 | 4K Super Upscaling | Dynamic Tone Mapping| HDR10 / HLG | FILMMAKER MODE™ | 4K Expression Enhancer| Virtual 9.1.2 Up-mix | AI Chatbot | Copilot | LG Channels | ALLM |
| Included Components | 1 UHD 4K TV, 1 Remote Control with 2 AAA Batteries |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 6.8D x 112.2W x 65.4H Centimeters |
Description
Reviews
Be the first to review “LG 126 cm (50 inches) UA82 AI Series 4K Ultra HD (3840 x 2160) Smart webOS LED TV 50UA82006LA” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.