Dell Inspiron 5440 Notebook Computer, Intel Core 3 100U 14th Gen Processor, 8GB DDR5 RAM, 512GB SSD, 14″ FHD+ Screen, Ubuntu, 1Yr Warranty, Ice Blue
Best Price
₹62,000 Original price was: ₹62,000.₹43,274Current price is: ₹43,274.
MRP : ₹62,000
Retail Price : ₹43,274
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Brand | Dell |
| Model Name | DELL 5440 |
| Screen Size | 14 Inches |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Intel Core 3 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| Operating System | DOS |
| Special Feature | ComfortView Plus, FHD+ Anti Glare 300 Nits display, Military-grade testing, Trusted Platform Module, TÜV Rheinland certifiedComfortView Plus, FHD+ Anti Glare 300 Nits display, Military-grade testing, Trusted Platform Module, TÜV Rheinland certified |
| Graphics Card Description | Integrated |
| CPU Speed | 1.2 GHz |
Description
Feedback
Would you like to tell us about a lower price?
Item details
| Brand Name | Dell |
|---|---|
| Model Name | DELL 5440 |
| Country of Origin | China |
| Model Year | 2025 |
| Box Contents | AC Adapter |
| Manufacturer | DELL, DELL |
| Manufacturer Contact Information | DELL |
| Importer Contact Information | DELL |
| Item Type Name | LAPTOP |
| Warranty Description | 1 YEAR |
| Packer Contact Information | DELL |
| Best Sellers Rank |
|
Reviews
Be the first to review “Dell Inspiron 5440 Notebook Computer, Intel Core 3 100U 14th Gen Processor, 8GB DDR5 RAM, 512GB SSD, 14″ FHD+ Screen, Ubuntu, 1Yr Warranty, Ice Blue” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.