Google Pixel 9A (Obsidian, 256 GB) (8 GB RAM)
Best Price
₹49,999 Original price was: ₹49,999.₹43,170Current price is: ₹43,170.
MRP : ₹49,999
Retail Price : ₹43,170
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Brand | |
| Operating System | ANDROID15 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| CPU Model | Google Tensor G4 |
| CPU Speed | 2.6, 3.1 GHz |
Description
| Brand Name | |
|---|---|
| Model Year | 2025 |
| Box Contents | PIXEL 9A |
| Warranty Description | 1 year manufacturer warranty from the original date of purchase |
| Manufacturer | REDINGTON INDIA LIMITED, 95, MOUNT ROAD, GUINDY,CHENNAI – 600032, Redington India Limited |
| Specific Uses For Product | Business, Entertainment, Photography |
| UPC | 840353922501 810029935111 |
| Packer Contact Information | Google LLC, 1600 Amphitheatre Parkway, Mountain View, CA 94043, USA (+91 7718892303) |
| Item Type Name | SMARTPHONE |
| Importer Contact Information | Nexora Axis Private Limited (+91 7718892 |
| Manufacturer Contact Information | REDINGTON INDIA LIMITED, 95, MOUNT ROAD, GUINDY,CHENNAI – 600032 |
| Unit Count | 1.0 Count |
| Best Sellers Rank |
|

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.