Lava Agni 4 5G (8GB RAM, 256GB Storage, Phantom Black) | Metal Body | MTK Dimensity 8350 Processor (1.4Mn+ Antutu) | 1.5K AMOLED Display | 50MP OIS Camera | LPDDR5X RAM | UFS 4.0 | 4K@ 60fps | Vayu AI
Best Price
₹28,999 Original price was: ₹28,999.₹26,999Current price is: ₹26,999.
MRP : ₹28,999
Retail Price : ₹26,999
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Brand | Lava |
| Operating System | Android 15 |
| RAM Memory Installed Size | 8 GB |
| CPU Speed | 3.35 GHz |
| Memory Storage Capacity | 256 GB |
Description
| Brand Name | Lava |
|---|---|
| Model Year | 2025 |
| Country of Origin | India |
| Box Contents | Phone Case, Power Adapter, SIM Tray Ejector, USB Cable |
| Warranty Description | 1 Year Handset Warranty and 6 Months Warranty on Accessories |
| Manufacturer | Lava, Lava International Ltd. A -154/D, Sector 63 Rd, A Block, Sector 63, Noida, Uttar Pradesh 201309 |
| Specific Uses For Product | Daily use, Photography, On-the-go, Multimedia consumption, Gaming, Multitasking, Gaming, Photography |
| Packer Contact Information | Lava International Ltd. A -154/D, Sector 63 Rd, A Block, Sector 63, Noida, Uttar Pradesh 201309 |
| Item Type Name | SmartPhone |
| Importer Contact Information | Lava International Ltd. A -154/D, Sector 63 Rd, A Block, Sector 63, Noida, Uttar Pradesh 201309 |
| Manufacturer Contact Information | Lava International Ltd. A -154/D, Sector 63 Rd, A Block, Sector 63, Noida, Uttar Pradesh 201309 |
| Unit Count | 1 Count |
| Best Sellers Rank |
|
Reviews
Be the first to review “Lava Agni 4 5G (8GB RAM, 256GB Storage, Phantom Black) | Metal Body | MTK Dimensity 8350 Processor (1.4Mn+ Antutu) | 1.5K AMOLED Display | 50MP OIS Camera | LPDDR5X RAM | UFS 4.0 | 4K@ 60fps | Vayu AI” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.