Philips 164 cm (65 inches) 4K Ultra HD QLED Smart QD-Mini LED Google TV 65MLED610/94
Best Price
₹99,999 Original price was: ₹99,999.₹53,999Current price is: ₹53,999.
MRP : ₹99,999
Retail Price : ₹53,999
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
Model: 65MLED610/94
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Screen Size | 65 Inches |
| Brand | Philips |
| Display Technology | QD-Mini LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Special Feature | QD-Mini LED Panel | Philips Halo Control Technology | Dolby Vision | Local Dimming Series | 120 Hz Motion Clarity HSR | HDR 10+ | Dolby Atmos | Quad Core Processor | 178 Degree Wide Viewing Angle | MEMC | 2GB RAM | 32GB ROM | Dual band WIFI 5 | Hands Free Voice Control | Prime Video, Netflix, Hotstar, Zee5 and more | Web Browser | Screen Mirroring | Works with Google Assistant | Ready for Gaming | HDMI 2.1QD-Mini LED Panel | Philips Halo Control Technology | Dolby Vision | Local Dimming Series | 120 Hz Motion Clarity HSR | HDR 10+ | Dolby Atmos | Quad Core Processor | 178 Degree Wide Viewing Angle | MEMC | 2GB RA… See more |
| Included Components | TV Unit-1N, Stand Bases-2N, Quick Start Guide-1N, Warranty Card 1N, Remote-1N, Batteries-2N, Power cord-1N,Screws-4N, AV Converting Cable-1NTV Unit-1N, Stand Bases-2N, Quick Start Guide-1N, Warranty Card 1N, Remote-1N, Batteries-2N, Power cord-1N,Screws-4N, AV Converting Cable-1N |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9, 4:3 |
| Product Dimensions | 8D x 144.5W x 83.9H Centimeters |
Description
| Brand Name | Philips |
|---|---|
| Box Contents | TV Unit-1N, Stand Bases-2N, Quick Start Guide-1N, Warranty Card 1N, Remote-1N, Batteries-2N, Power cord-1N,Screws-4N, AV Converting Cable-1N |
| Model Name | 65MLED610/94 |
| Model Year | 2025 |
| Model Number | 65MLED610/94 |
| Warranty Description | 1 year warranty provided by the manufacturer from date of purchase | (Contact Brand toll free number for assistance @ 18004256396 and provide product’s model name and seller’s details mentioned on your invoice. The service center will allot you a convenient slot for the service) |
| Model Series | MLED610/94 |
| Remote Required Battery Size | AAA |
| Remote Required Battery Quantity | 2 |
| Manufacturer | Radiant Appliances And Electronics Private Limited, Radiant Appliances And Electronics Private Limited – Survey No. 111, 112,S-2 A 1, Ecity, Fabcity, Maheshwaram Mandal Raviryala Village, Ranga Reddy, Telangana- 501141 |
| Manufacturer Part Number | 65MLED610/94 |
| Country of Origin | India |
| Packer Contact Information | Radiant Appliances And Electronics Private Limited – Survey No. 111, 112,S-2 A 1, Ecity, Fabcity, Maheshwaram Mandal Raviryala Village, Ranga Reddy, Telangana- 501141 |
| Item Type Name | TV Unit-1N, Stand Bases-2N, Quick Start Guide-1N, Warranty Card 1N, Remote-1N, Batteries-2N, Power cord-1N,Screws-4N, AV Converting Cable-1N |
| Unit Count | 13.8 Count |
| Manufacturer Contact Information | Radiant Appliances And Electronics Private Limited – Survey No. 111, 112,S-2 A 1, Ecity, Fabcity, Maheshwaram Mandal Raviryala Village, Ranga Reddy, Telangana- 501141 |
| Importer Contact Information | TPV Technology India Private Limited – Unit No. 307-308 3rd Floor, SEWA Corporate Park MG Road Gurugram Haryana 122002 |
| Best Sellers Rank |
|
Reviews
Be the first to review “Philips 164 cm (65 inches) 4K Ultra HD QLED Smart QD-Mini LED Google TV 65MLED610/94” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.