Samsung Galaxy Book5 360 | Intel Evo Core Ultra 5 226V | Built-in AI | 15.6″ (39.6cm) Touchscreen 2-in-1 AMOLED 60Hz | 500 Nits (16GB/512GB SSD/Intel Arc/Win11/MSO’21/Gray/1.46kg) | S-Pen Included
Best Price
₹137,890 Original price was: ₹137,890.₹114,990Current price is: ₹114,990.
MRP : ₹137,890
Retail Price : ₹114,990
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Brand | Samsung |
| Model Name | Galaxy Book5 360 |
| Screen Size | 15.6 Inches |
| Colour | Gray |
| Hard Disk Size | 512 GB |
| CPU Model | Others |
| RAM Memory Installed Size | 16 GB |
| Operating System | Windows 11 Home |
| Special Feature | Backlit Keyboard, Fingerprint Reader, HD Audio, Memory Card Slot, Support Stylus |
| Graphics Card Description | Integrated |
Description
| Brand Name | Samsung |
|---|---|
| Model Name | Galaxy Book5 360 |
| Country of Origin | India |
| Model Year | 2025 |
| Model Number | NP750QHA |
| Box Contents | 65W Charger, Data Cable (USB C to C, 1.8m), Laptop, Quick Start Guide, Stylus Pen |
| Manufacturer | Dixon Technologies (India) Ltd., Plot No. 6,Sector 90,Noida ,Gautam Buddha Nagar ,U.P. India -201305, Samsung |
| Manufacturer Contact Information | Dixon Technologies (India) Ltd., Plot No. 6,Sector 90,Noida ,Gautam Buddha Nagar ,U.P. India -201305 |
| Importer Contact Information | Samsung India Electronics Pvt. Ltd. having its Registered Office at: 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi-110001 |
| Unit Count | 1 Count |
| Item Type Name | Laptops |
| Warranty Description | 1 Year Manufacturer Warranty for Laptop and 6 Months for In-Box Accessories |
| Packer Contact Information | Samsung India Electronics Pvt. Ltd. having its Registered Office at: 6th Floor, DLF Centre, Sansad Marg, New Delhi-110001 |
| Best Sellers Rank |
|
Reviews
Be the first to review “Samsung Galaxy Book5 360 | Intel Evo Core Ultra 5 226V | Built-in AI | 15.6″ (39.6cm) Touchscreen 2-in-1 AMOLED 60Hz | 500 Nits (16GB/512GB SSD/Intel Arc/Win11/MSO’21/Gray/1.46kg) | S-Pen Included” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.