Voltas SmartAir Inverter AC, 1 Ton, 3 Star – 123V Vertis Elite Gold 2024
Best Price
₹54,900 Original price was: ₹54,900.₹29,990Current price is: ₹29,990.
MRP : ₹54,900
Retail Price : ₹29,990
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Brand | Voltas |
| Capacity | 1 Tons |
| Cooling Power | 3350 Kilowatts |
| Special Feature | Active Carbon Filter |
| Product Dimensions | 80D x 26.5W x 21H Centimeters |
Description
| Brand Name | Voltas |
|---|---|
| Start Year | 2024 |
| Model Name | 123V Vertis Elite Gold |
| Model Number | 123V Vertis Elite Gold |
| Included Components | 1 REMOTE ,1 INDOOR,1 OUT DOOR |
| Manufacturer | 18605994555, VOLTAS INDAI PVT LTD |
| Item Type Name | SPLIT AC |
| Unit Count | 1.00 Set |
| Packer Contact Information | VOLTAS INDIA PVT.LDT MUMBAI CHINCHPOKLI MUMBAI |
| Manufacturer Contact Information | 18605994555 |
| Importer Contact Information | voltas limited |
| Warranty Description | 1 Year on Product, 5 Years on PCB and 10 Years on Compressor |
| Best Sellers Rank |
|
Reviews
Be the first to review “Voltas SmartAir Inverter AC, 1 Ton, 3 Star – 123V Vertis Elite Gold 2024” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.