VW 109 cm (43 inches) Pro Series 4K Ultra HD Smart QLED Google TV VW43GQ2
Best Price
₹54,999 Original price was: ₹54,999.₹18,999Current price is: ₹18,999.
MRP : ₹54,999
Retail Price : ₹18,999
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Screen Size | 43 Inches |
| Brand | Visio World |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 120 Hz |
| Special Feature | Uni-Lucent | Web Touch Remote | Remote With Voice Assistant | Android 14 | HDR-10+ | Wide Color Gamut | Supported Applications : Sony Liv, Disney+Hotstar, Zee5, YoutubeUni-Lucent | Web Touch Remote | Remote With Voice Assistant | Android 14 | HDR-10+ | Wide Color Gamut | Supported Applications : Sony Liv, Disney+Hotstar, Zee5, Youtube |
| Included Components | 1 NUMBER TV UNIT, 1 NUMBER REMOTE CONTROL, 1 NUMBER POWER CORD, 1 NUMBER USER MANUAL, 2 NUMBER STANDS, 4 NUMBER STAND SCREW1 NUMBER TV UNIT, 1 NUMBER REMOTE CONTROL, 1 NUMBER POWER CORD, 1 NUMBER USER MANUAL, 2 NUMBER STANDS, 4 NUMBER STAND SCREW |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 18.5D x 95.6W x 60H Centimeters |
Description
| Brand Name | Visio World |
|---|---|
| Box Contents | 1 NUMBER TV UNIT, 1 NUMBER REMOTE CONTROL, 1 NUMBER POWER CORD, 1 NUMBER USER MANUAL, 2 NUMBER STANDS, 4 NUMBER STAND SCREW |
| Model Name | VW43GQ2 |
| Model Year | 2026 |
| Model Number | VW43GQ2 |
| Warranty Description | 18 Months provided by the manufacturer from date of purchase | (Contact Brand toll free number for assistance @9532730000 and provide product’s model name and seller’s details mentioned on your invoice. The service center will allot you a convenient slot for the service) |
| Model Series | Pro Series |
| Remote Required Battery Quantity | 2 |
| Specific Uses For Product | Entertainment |
| Manufacturer | Beston Sky Vision Pvt. Ltd, Beston Sky Vision Pvt. Ltd A-51, Sector 63 Rd, A Block, Sector 63, Noida, Uttar Pradesh, India-201301, Contact:9532730000, info@bestonskyvision.com |
| Manufacturer Part Number | VW43GQ2 |
| Country of Origin | India |
| Packer Contact Information | Beston Sky Vision Pvt. Ltd A-51, Sector 63 Rd, A Block, Sector 63, Noida, Uttar Pradesh, India-201301, Contact:9532730000, info@bestonskyvision.com |
| Item Type Name | Television |
| Unit Count | 1 Count |
| Manufacturer Contact Information | Beston Sky Vision Pvt. Ltd A-51, Sector 63 Rd, A Block, Sector 63, Noida, Uttar Pradesh, India-201301, Contact:9532730000, info@bestonskyvision.com |
| Best Sellers Rank |
|
Reviews
Be the first to review “VW 109 cm (43 inches) Pro Series 4K Ultra HD Smart QLED Google TV VW43GQ2” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.