LG 126 cm (50 inches) UR7500 AI Series 4K Ultra HD (3840 x 2160) Smart webOS LED TV 50UR7500PSC
Best Price
₹69,990 Original price was: ₹69,990.₹38,490Current price is: ₹38,490.
MRP : ₹69,990
Retail Price : ₹38,490
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
Model: 50UR7500PSC
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Screen Size | 50 Inches |
| Brand | LG |
| Display Technology | LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 60 Hz |
| Special Feature | WebOS 23 with User Profiles | Filmmaker Mode, HDR 10 & HLG | Game Optimizer, ALLM, HGIG Mode | Unlimited OTT Apps | AI Brightness Control, 4K Upscaling & AI Sound (Virtual Surround 5.1 up-mix)WebOS 23 with User Profiles | Filmmaker Mode, HDR 10 & HLG | Game Optimizer, ALLM, HGIG Mode | Unlimited OTT Apps | AI Brightness Control, 4K Upscaling & AI Sound (Virtual Surround 5.1 up-mix) |
| Included Components | 1 UHD 4K TV, 1 Remote Control, 2 Batteries, 1 Table Top Stand |
| Connectivity Technology | Bluetooth, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 23D x 112.1W x 71.6H Centimeters |
Reviews
Be the first to review “LG 126 cm (50 inches) UR7500 AI Series 4K Ultra HD (3840 x 2160) Smart webOS LED TV 50UR7500PSC” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.