TCL 139 cm (55 inches) 4K UHD Smart QD-Mini LED Google TV 55Q6C Visit the TCL Store
Best Price
₹1,199,990 Original price was: ₹1,199,990.₹52,990Current price is: ₹52,990.
MRP : ₹1,199,990
Retail Price : ₹52,990
all over india.
More Offers may be Available
Contact your Retailer for Offers & Discounts.
EMI at 0% interest.
Based on Cibil Score.
For More Offers Contact your Retailer
Schemes
Out of stock
Out of stock
Product Details
| Brand | TCL |
| Display Technology | QD-Mini LED |
| Resolution | 4K |
| Refresh Rate | 144 Hz |
| Special Feature | QD-Mini LED Panel | TCL All-domain Halo Control Technology | Dolby Vision IQ | Precise Dimming Series – 512+ Zones | 144 Hz Motion Clarity PRO| HDR 10 | AiPQ Pro Processor | 178 Degree Wide Viewing Angle | MEMC 120 Hz | AMF Free Sync Premium |3GB RAM | 32GB ROM | 64-bit Quad Core Processor| WIFI 5 | Hands Free Voice Control |Prime Video, Netflix, Hotstar, Zee5 and more| Web Browser | Screen Mirroring | Works with Alexa | Airplay 2 | Game Master | HDMI 2.1QD-Mini LED Panel | TCL All-domain Halo Control Technology | Dolby Vision IQ | Precise Dimming Series – 512+ Zones | 144 Hz Motion Clarity PRO| HDR 10 | AiPQ Pro Processor | 178 Degree… See more |
| Included Components | 1N LED TV, 1N Stand, 1N Power cord, 1N Remote Control, 2N Batteries |
| Connectivity Technology | Ethernet, HDMI, USB, Wi-Fi |
| Aspect Ratio | 16:9 |
| Product Dimensions | 34.1D x 122.9W x 77.6H Centimeters |
Reviews
Be the first to review “TCL 139 cm (55 inches) 4K UHD Smart QD-Mini LED Google TV 55Q6C Visit the TCL Store” Cancel reply

Reviews
Clear filtersThere are no reviews yet.